19. 11. 2014. Beograd

Autor: 5 Izvor: Sportal

Sloga poražena u kupu

Fudbaleri Partizana izborili su plasman među osam najboljih ekipa u Kupu Srbije. U meču protiv Sloge iz Petrovca na Mlavi, crno-beli su bez mnogo muke slavili pobedu - 3:0.

Posebno su se istakli u timu crno-belih strelci Saša Marković, Petar Škuletić i Nikola Ninković, s tim da su poslednja dva ubeležila i po asistenciju jedan drugome. Ovaj meč je omogućio treneru Marku Nikoliću da odmori veliki broj igrača za nastavak borbe u prvenstvu, ali i za finiš takmičenja u Evropi. Partizan se u prvom poluvremenu poprilično ispromašivao, dok je gost odigrao onako kako može, bez da stane sa svih 11 u svoj kazneni prostor.

Nadigravali su se u skladu sa svojim mogućnostima, ali nisu uspevali ipak da pariraju daleko kvalitetnijem timu. Prednjačio je u promašajima Škuletić, koji je ponovo promašivao mnogo. Pogodio je momak iz Danilovgrada i stativu u prvom delu kada je već obišao golmana i proturio loptu kroz noge poslednjem defanzivcu, no mreža je u tih prvih 45 minuta bila začarana za njega.

Da "parni valjak" prodiše pobrinuo se Saša Marković. Posle lepe akcije Petra Grbića, vezista crno-belih je smestio loptu u donji levi golmanov ugao.

Da u Humskoj večeras neće biti iznenađenja postalo je jasno u 69. minutu kada Nikola Ninković koristi upotrebljiv centaršut Predraga Luke i postiže drugi gol za crno-bele!

Samo pet minuta nakon drugog gola Partizan stavlja tačku na ovaj meč preko Petra Škuletića koji postavlja konačnih 3:0!