17. 07. 2014. Požarevac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom 93

Nerešeno na debiju Požarevljana

U prvom kolu Druge vaterpolo lige Srbije Vaterpolo Klub Požarevac igrao je nerešeno 6:6 sa Vaterpolo Klubom Jagodina.

Pre oko 100 gledalaca, vaterpolisti Požarevca su na svojoj prvoj zvaničnoj utakmici dobro parirali iskusnoj ekipi Jagodine.

Početak utakmice ekipe su  počele nervozno pa su pravljene greške na obe strane. Gosti su vodili veći deo utakmice, sve do treće četvrtine kada su domaćini preokrenulu I poveli sa 5:4

Najviše uzbudjenja je bilo u poslednjih 8 minuta utakmice. Najpre su gosti izjednačili, da bi minut do kraja Požarevljani poveli. Prava drama vidjena je u poslednjem minutu, igrači Požarevca imali su loptu,  ali delom zbog neiskustva nisu uspeli da realizuju ceo napad. Igrači Jagodine krenuli su silovito ka golu domaćina i sjajnim šutom, 13 sekundi pre kraja, uspevaju da poravnaju rezultat. Nije bilo više vremena da Požarevljani organizuju dobar napad pa je utakmica završena sa 6:6.

Vaterpolisti Požarevca  već u nedelju 20. Jula  ugostiće ekipu Sente.