12. 03. 2014. Petrovac na Mlavi

Autor: M.Veljković Izvor: Boom 93

Sloga pobedila pred svojom publikom

U prvoj prolećnoj utakmici u Petrovcu na Mlavi u 17.kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Sloge osvojili su tri boda protiv Doline iz Padine, pobedivši sa 1:0.

Bila je dinamična i kvalitetna utakmica u kojoj je domaćin imao inicijativu i u prvom poluvremenu daleko veći broj prilika za gol.

U dva navrata igrači Sloge Stojanović i Čukić bili su pred golom gostiju neprecizni dok finišu poluvremena Krstić je propustio najbolju šansu za domaćina.

U drugom poluvremenu igra se pretežno na sredini terena. U 71.minutu Karadžić kao poslednji igrač odbrane gostiju obara centarfora Đorđevića, dobija crveni karton ,a Stojanović sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca pogađa mrežu Pustinjakovića za 1:0. Usledio je pritisak ekipe Doline, ali je ekipa Sloga odolela pritisku i osvojila prve bodove u prolećnem delu šampionata.

Sloga se ovom pobedom plasirala na drugo mesto na prvoligaškoj tabeli. U sledećem kolu igrači Sloge putuju u Lučane gde će se sastati sa vodećom ekipom Mladosti.