05. 03. 2014. Kostolac

Autor: M.Veljković Izvor: Boom 93

Rutinska pobeda Rudara

U 18.kolu nacionalnog šampionata,pred 600 navijača,Kostolčani su na svom terenu pobedili tim Morave iz Velike Plane 30:28.

Igrači Rudara su tokom cele utakmice imali prednost i posle prvih 30 minuta Rudar je na odmor otišao sa 5 golova prednosti, bilo je 19:14.

U drugom poluvremenu igrači Morave polako,  smanjiju  prednost rivala, i prilaze na samo dva gola prednosti. Pravovremen tajmaout trenera domačih Ajdačića, zaustavlja seriju Morave i ekipa Rudara smireno privodi utakmicu kraju.

Najbolji u timu Rudara bili su krilo Avramović koji je postigao 6 golova, i mladi golman Vuković sa 22 uspešne intervencije.  Rudar se trenutno nalazi na 6 poziciji sa osvojenim 21. bodom i u sledećem kolu gostuje Šabačkoj Metaloplastici.