19. 01. 2014. Kraljevo

Autor: 5 Izvor: Sportski Žurnal

Ribnica preslišala Požarevljane

Lako, ubedljivo, pred samo 200 gledalaca, Ribnica je po treći put ove sezone pobedila Mladi radnik.

Pitanje pobednika u ovom meču nije ni postojalo. U prvom setu domaći su se prosto poigravali sa nejakim gostima, sve vreme imali od četiri do šest poena prednosti i uvodni deo igre rutinski rešili u svoju korist.

Mladi radnik je otresitije počeo drugi set. Povleli su puleni Dragana Bonića sa 6:3, ali se na prvi tehnički tajm-aut ipak otišlo sa vođstvom domaćina 8:7. Novi trzaj gostiju usledio je sredinom seta, kada su smanjili prednost Ribnice na 14:13, ali posle tajm-auta Boška Mačužića „musketari“ su zaigrali kao u transu i ostavili goste na samo 16 poena.
Još ubedljivije je izgledao treći set u kome su Požarevljani na drugom tehničkom tajm-autu imali samo šest poena, a tada je strateg domaćin iskoristio priliku i šansu pružio i rezervistima sa klupe