09. 02. 2013. Požarevac

Autor: 2 Izvor: zurnal.rs

Radnički protutnjao Požarevcem

Sa motivom zvanim „Đerdap”, odbojkaši Radničkog protutnjali su Požarevcem i dva kola pre kraja dostigli, još uvek drugoplasirane Kladovčane.

Imali su gosti motiv i zbog poraza u prvom delu sezonu, a još jednom su dokazali da vole da igraju u požarevačkom sportskom centru.

Do pred kraj prvog seta, Požarevljani su bili u priči, držali egal rezultat i pretili vođstvom. U samoj završnici, nekim servis greškama, ali i boljom odbranom Kragujevčana, gosti stižu do osetnije prednosti (20:20, pa 21:23), koju su znalački sačuvali do kraja.

Od početka drugog perioda, Radnički je diktirao ritam igre. Treći period doneo je nešto slično i ponovo čvrst blok Kragujevčana. Ovoga puta, blistali su gosti i u napadu (60 %), što im je pomoglo da za samo 75 minuta pregrme, uvek teško gostovanje u Požarevcu.

Mladi radnik je pružio malo da bi se iznenadio favorizovani gost. Sada su Požarevljani opet u opasnoj zoni, ali će naredno kolo i gostovanje u Kraljevu ipak dočekati na visokoj petoj poziciji.

Mladi radnik – Radnički KG. 0:3 (22:25, 19:25, 20:25)