31. 08. 2012. Beograd

Autor: 2 Izvor: B92

Ivanov za evropsku jesen u Humskoj

Fudbaleri Partizana pobedili su norveški Trumse sa 1:0 (0:0) u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope.

U prvom meču koji je odigran pre sedam dana na severu Evrope Trumse je pobedio sa 3:2, pa se Partizan zbog gola u gostima plasirao u grupnu fazu takmičenja u Ligi Evrope.

Jedini gol na meču postigao je bugarski štoper Ivan Ivanov glavom sa peterca u 75. minutu posle kornera koji je izveo Nemanja Tomić.

Partizan je i u prvom i drugom poluvremenu pogađao okvir gola, Saša Marković je u 27. minutu pogodio prečku, a u 70. minutu Zabija je sa nekoliko metara neometan pogodio stativu.

Meč u Humskoj posmatralo je oko 15 hiljada gledalaca. U prvim sekundama utakmice Medo Kamara je šutirao sa 20ak metara, ali je lopta prošla pored stative gola Norvežana.

U sedmom minutu u prilici se našao Čeh Ondrašek pošto je istrčao u kontranapadu, ali je iskosa sa dense strane šutirao preko gola Stojkovića. Prvu priliku Partizan je imao samo minut kasnije kada je 17-godišnji Aleksandar Mitrović odlično ušao u šesnaesterac gostiju sa desne strane, ali nije uspeo da progira nekog saigrača na penaltiku.

Kapiten Saša Ilić je u 12. minutu sjajno pokušao da proigra Lazara Markovića, ali je golman Lekstom bio brži od napadača Partizana.

Dva minuta kasnije Trumse je imao solidnu priliku Tomas Dragea je prošao po levoj strani, ali je Aleksandar Miljković uspeo da ukliza i izblokira njegov udarac.

partizan.rs

Raspoloženi Saša Marković je drugi put na meču šutirao, ali je Lekstom bio siguran. Gosti su zapretili preko strelca gola u Trumseu Aleksandra Prijovića koji je šutirao iz šesnaesterca, ali je Stojković bio siguran.

U 20. minutu Saša Marković je dobro centrirao, Mitrović je bio najvišu u skoku, ali nije bio precizan. Kamara je u 23. minutu ponovo šutirao, ali je Lekstrom uspeo da odbrani. Najbliži golu Partizan je bio u 27. minutu kada je Saša Marković raspalio po lopti i sa preko 30 metara zadrmao prečku gola Trumsea.

Do kraja prvog poluvremena petostruki uzastopni šampion Srbije nije uspevao da stvori pravu priliku pred golom gostiju. Posle slobodnog udarca Trumsea u 39. minutu Prijović je igrao rukom u šesnaestercu "crno-belih".

Ponovo je u 43. minutu Ilić pokušao da proigrao Lazara Markovića koji nije bio brži od golmana gostiju. Igrači Partizana su ispraćeni zvižducima svojih navijača na kraju prvog poluvremena.

Na početku drugog poluvremena Lazara Marković zamenio je Muhamed Zabija.

Već u prvom minutu nastavka Aleksandar Mitrović se našao u ofsajd poziciji. Saša Marković je ponovo šutirao sa 20ak metara u 49. minutu, ali je lopta završila nekoliko centimetara pored gola.

Odličnu priliku Partizan je imao u 54. minutu kada je Volkov odlično šutirao, Mitrović na petercu sam bio najviše u skoku i šutirao glavom, ali je lopta zavšila pored stative.

U tom periodu igre Partizan je igrao ofanzivno, ali su Norvežani izdržali pritisak domaćih fudbalera. Odličnu prilku "crno-beli" su imali u 70. minutu. Nemanja Tomić je izveo slobodan udarac, golman je izboksovao loptu u polje, Ivanov je šutirao, zatim je lopta došla do Zabije koji je pogodio stativu.

Dva minuta kasnije Saša Ilić je ponovo sjajno proigrao Sašu Markovića koji je pao u šesnaestercu, a sudija mu je pokazao žuti karton zbog simuliranja.

U 75. minutu posle kornera koji je izveo Nemanja Tomić bugarski reprezentativac Ivan Ivanov je glavom sa pet metara postigao gol za 1:0. Tri minuta kasnije Sašu Markovića zamenio je Milan Smiljanić.

Partizan je do kraja utakmice uspeo da sačuvao gol prednosti i plasira se u grupnu fazu Lige Evrope.

Partizan: Stojković – Miljković, Volkov, Ivanov, Ostojić – Medo Kamara, Tomić, Saša Marković (Smiljanić), Saša Ilić (Ninković), Lazar Marković (Zabija), Mitrović.
Trumse: Lekstom – Mbođi, Bjork, Kopinen, Sis – Drage, Jensen, Bendiksen, Kristiansen – Ondrašek, Prijović.