Lokalne vesti
09. 02. 2018. Petrovac na Mlavi
Održana prva radionica „Upoznajmo Rusiju kroz raznovrsne aktivnosti“
Održana je prva po redu radionica ,,Upoznajmo Rusiju kroz raznovrsne aktivnosti“ u Narodnoj biblioteci ,,Đura Jakšić“. Tradiciju i duh ruske kulture, na zanimljiv način, deci je predstavila Kristina Miletić, profesor ruskog jezika.
Prikazan je crtani film „Maša i medved“, koji je rađen po poznatoj ruskoj istoimenoj narodnoj bajci. Takođe, učesnici radionice su imali jedinstvenu priliku da piju čaj iz ruskog čajnika „samovara“ koji predstavlja važan deo ruske tradicije i kulture i jedan je od nezabiolaznih predmeta koji se nalazi u skoro svakom ruskom domaćinstvu.
Za decu je to bio istinski doživljaj. Budući da su se svi dobro zabavljali a da je bogata ruska istorija neiscrpna tema, sledeća radionica zakazana je za četvrtak u 11 časova.
Komentari (0)
Pravila komentarisanja ostavi komentarNema komentara.